MİSYON/BİZ

 

Misyonumuz:

Özellikle kooperatifin ortaklarının ve diğer dezavantajlı kadınların ekonomik,sosyal,ruhsal ve kültürel faaliyetleri ile ilgili ihtiyaçlarını karşılamak,kendi el emekleri üzerinden para kazanarak aile bütçelerine katkı koymalarını sağlamak; Farklı içerikli eğitim seminerleri ile geleceği aydınlık güçlü kadınlar ve anneleri destekleyerek kadınların toplumdaki rollerinin tanınmasına çalışmak,

 

Kuruluş

 

Bu Ana Sözleşmeyi kuruluşta imzalayan üyeler ile sonradan kabul edip üyeliğe alınan üyelerin güç birlikten doğar felsefesi ile bir çatı ve disiplin altında toplanmasını sağlamak, el sanatları, tarım, çevre, kültür, turizm ve spor alanlarında ortaklarının ekonomik, sosyal, ruhsal ve kültürel ihtiyaçları ile ekonomik faaliyetleri kapsamında yer alan mal ve hizmet üretimi ile pazarlamasına yönelik ihtiyaçlarını karşılamak suretiyle ekonomik, sosyal, ruhsal ve kültürel menfaatlerini geliştirmek, korumak, desteklemek, paylaşmak ve sağlıklı, gelişmiş bir çevrede yaşamalarını sağlamak amacıyla kooperatifçilik ilkeleri çerçevesinde, değişir üyeli değişir sermayeli, sınırlı sorumlu ve süresiz olarak faaliyette bulunmak üzere Dipkarpaz Çatom Yardımlaşma ve Kalkınma Kooperatifi Ltd. kurulmuştur.

 

Madde 1: İsim, Adres ve Faaliyet Sahası

 

  • a) Kooperatifin Adı : Dipkarpaz Çatom Yardımlaşma ve Kalkınma Kooperatifi Ltd.’dir.
  • b) Kooperatifin Kısa Adı :Kooperatifin kısa adı ÇokAmaçlı ToplumMerkezi’nin kısa yazılışı olan ÇATOM KOOP’dur.
  • c) Kooperatifin Merkezi :Kooperatifin yönetim merkezi Dipkarpaz adresindedir.
  • d) Kooperatifin Faaliyet Sahası: Kooperatifin faaliyet sahasıDipkarpaz’dır.

 

Kooperatif Şirketler Mukayyidi’nin onayı ile merkez dışında şube ve/veya şubeler açabilir. e) Dipkarpaz Çatom Yardımlaşma ve Kalkınma Kooperatifi Ltd. Yönetim Kurulu kararı ve Kooperatif Şirketler Mukayyidi’nin onayı ile yurt içi ve yurt dışındaki diğer kooperatifler ile işbirliği ve/veya ortaklık yapabilir, üst kooperatif kuruluşlarına üye olabilir veya üst kooperatif birliği kurabilir.

Anasayfa >> Tüzük
1/26/2021 9:32:28 AM

ÇATOM KOOP

Dibini ışıtmayan kırk mum olsan ne fayda,

Yanar söner erirsin dünya denen bu handa..

Beyinler aydınlatacak bir kıvılcım çıkart da,

Işık ol karanlığa,adın kalsın cihanda...

                                               ____Nehir